Pelagia zaprasza na spacer Alejami Marcinkowskiego - wycieczka dla dorosłych

6 kwietnia 2019, godz. 10:00

Bezpłatna wycieczka dla dorosłych, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Pelagia urodziła się w roku 1899 w Poznaniu, w Cesarstwie Niemieckim, rządzonym przez Wilhelma II. Trzy lata później, cesarz po raz pierwszy zwrócił uwagę na jej rodzinę. Od tej pory ich losy splatały się zaskakująco często.

Na wycieczce spotkamy się z Pelagią z roku 1918. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że za kilka miesięcy przynosząc jedzenie dla walczących w Powstaniu Wielkopolskim braci, wystąpi otwarcie przeciw cesarzowi.

Z Pelagią pospacerujemy Alejami Marcinkowskiego przy których mieszkała. Spojrzymy na nie z perspektywy historii jej rodziny i postaci, które można tam spotkać: pięknej pani o trudnym imieniu opiekującej się wężami, człekokształtnej istoty z żydowskich legend, morskich stworzeń i lekarza, który potrafił pokonać morowe powietrze.

Chętni spacerowicze będą mogli spróbować swych sił w zabawie popularnej wśród dzieci spacerujących Alejami w dawnym Poznaniu.

czas wydarzenia: ok. 1,5 godz.

miejsce spotkania: Aleje Marcinkowskiego – między starym gmachem Muzeum Narodowego a Placem Wolności.

Wycieczka dla dorosłych w konwencji free walking tour (bez zapisów)

Spacer poprowadzi Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, historyk, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu, wnuczka Pelagii.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w naszej galerii: TUTAJ